Prejsť na obsah
Doplnky do auta
Produkty
Kategórie

Aj ty hľadáš ten správny šampón, ktorý má dobrý pomer cenu a „výkon“?

28. marca 2023
3 minúty čítania

Autošampón so správnym pomerom ceny a "výkonu"

Vonku je konečne pekné počasie a čas vytiahnúť „vapku“ a opláchnuť si auto. Premýšľate nad nejakým šampónom? Chcete skúsiť niečo nové, ale hľadať ihlu v kope sena zrovna nie je šálka vašej kávy? Vyskúšajte Meguiar’s Ultimate Wash & Wax. Tento šampónu je veľmi slušný, ale skúste a ohodnoťte sami.

Možno na začiatok spomenúť, ak budete umývať auto doma a patríte medzi ľudí čo majú vlastnú studňu, skúste sa vyhnúť úplnej blízkosti, predsa je to len chémia, inak je biologicky odbúrateľný.

V skratke patrí ale naozaj medzi najkoncentrovanejšie auto šampóny na trhu. Tento šampón má slušnú lubrigačnú schopnosť, to znamená že sa nemusíte obávať škrabancov pri umývaní. Určite treba spomenúť aj takú drobnosť ako je odpudzovanie vody, v konečnom štádiu sušenia to viete oceniť. Chémia robí divy a tento šampón má v sebe aj optické rozjasňovače a polyméry, ktoré zaručia pekný lesk, okrem iného obsahuje aj prímes karnauby. Myslím že táto „zmes“ sa ukáže na peknom lesklom vzhľade ktorý na bežných umyvárkach nedosiahnete. Taktiež cenovo je to naozaj super, umyť si auto za pár drobných sa oplatí. Nezabudnite že auto treba v tomto peknom počasí nechať „vychladnúť“, karoséria by mala byť pred umývaním
chladná na dotyk. Najskôr si auto opláchnite ale POZOR, treba to robiť zo spodu smerom hore. Spodné časti sú zvyčajne najviac znečistené, tým pádom majú väčší čas na rozmočenie. Naneste pekne šampón s vodou, dôležité je použiť správnu rukavicu, ani táto značka nezabúda na príslušenstvo a jednu takúto rukavicu vám dávame do pozornosti, je z jahňacej vlny a je naozaj super. Treba si uvedomiť, že ak použijete „nejakú“ hubku, môžete prísť k škrabancu, najlepšie riešenie je naozaj kvalitná rukavica kde nemusíte mať žiadne obavy. Prichádza ale malá zmena, tu sa ten postup otočí a umývate z hora na dol. Od najmenej znečistených plôch po veľmi znečistené, zakaždým je potrebné dôkladne prepláchať rukavicu aby sa zbavila možných nečistôt. Hotovo? Poďme na oplach, ten sa rieši v rovnakom smere, teda z hora na dol, odstránite zvyšný šampón a nečistoty aj z ťažko dostupných miesta. Vyskúšajte urobiť po tomto oplachu ešte jeden, ale bez nástavca, len jemný prúd vody, dokáže vám z laku odstrániť väčšiu časť vody a tým pádom máte jednoduchšie sušenie. Áno, už len sušenie, aby ste to nemali veľmi náročné, stačí zvoliť len ten správny „uterák“ alebo magnet na vodu. Tiež Vám prebehla myšlienka či máte naozaj ten správny? Ak prišli pochyby, nemajte obavy, aj na toto sme mysleli. Meguiar’s Water Magnet Microfiber Drying Towel „uteráčik“ krásnych rozmerov 76×55 cm, žiadne malé utierky na riad, ale naozaj treba niečo väčšie, kvalitnejšie a naozaj savé. Možno aj práve preto sa uchytil názov „water magnet“, tento uterák absorbuje až 3x viac oproti bežným uterákom.


Odporúčané produkty

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTERA

Buďte informovaní a nezmeškajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách. Čerstvé informácie do vašej schránky.